Vahap KÖK, Berlin duvarı yıkılmadan 6 ay önce 23.04.1989 tarihinde Berlin’in batı kısmında doğudu. Ailesi Adana’da doğup, 1973 yılında Berlin’e gelmiştir. Babası küçüklüğünden beri bağlama çalıp, şarkı söylemiş ve senelerce Berlin gazinolarında 1980’lerde solist olarak çıkmış ve Türkiye’nin en büyük isimleriyle aynı sahneyi paylaşma fırsatını yakalamıştır.

 

Müslüm Gürses

Zeki Müren

Seda Sayan

 

Annesin de resim sanatıyla ilgilenmesi sonucu Kök’te de aileden gelen bu sanatsal yeteneklerin olmaması kaçınılmazdı. Kök 5 yaşından beri en büyük hayali sahnelerde dans edip, şarkı söylemekti. Bu hayalini gerçekleştirmek üzere 4 sene boyunca Berlin Korosuna katılmıştır.

Akabinde lisede kurduğu dans grubuyla üstlendiği koreografileriyle birçok etkinlikte de sahne almıştır. Ergenlik döneminde sesinin çatallaşmasıyla birlikte şarkı söylemeye ara vermiştir. Bu arada başka iş alanlarına da yönelmiş, dünyanın en önde gelen markalarından birinin şube müdürlüğünü üstlenmiştir.

 

2012 yılında en büyük tutkusu olan Türkan Şoray ile tanışma fırsatını bulur. Ve bu ilk buluşma Türkan Şoray’la birçok kez bir araya gelmesine sebep olur. Türkan Şoray vesilesiyle tanıştığı değerli kişiler Kökün son 6 sene içinde çok büyük arşivine sahip olmasını sağlamıştır.

 

Daha sonra 2016 yılında beste yapmaya başlayan Kök, bestelerini profesyonel stüdyoda ortamında kayda almıştır. Daha sonra dans ekibi kurarak, kostümünden sahnesine kadar herşeyiyle ilgilenerek ilk eseri ‚Dans‘ klibini hayata geçirmiştir. Dans klibinin yayınlanmasıyla birlikte Kök’ten tek türk klubünün sahibinden güzel bir teklif gelir. Aleyna Tilkinin sahnesinden önce dans şarkısını performa edilmesi istenmiştir. Ardından çok sevdiği akrabasından gelen hediye ile ‚Gözleri Aşka Gülen‘ şarkısını Cover yapmış ve 2. Klibini yayınlamıştır. Yanı sıra Almanya`da birçok iş adamı ve DJ’ler Kök’teki bu yeteneği fark edip, destek çıkmaktadırlar. Son klibi olan ‚Git Dedin‘ şarkısıyla büyük ilgi toplayan Kök, BeSound Production Müzik Şirketi tarafından keşfedilir ve birlikte çalışma fırsatını bulur.